Moje dziecko ma autyzm Szanowni Państwo, możecie nam pomóc w nierównej walce z chorobą. Terapia naszego syna jest bardzo żmudna i kosztowna. Bardzo prosimy o pomoc. FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ 01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5 nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem: na leczenie i rehabilitację Juliusza Rosłaniec
piątek, 25 kwietnia 2008
Kanapka ściskana.

Od wielu lat w naszej rodzince funkcjonuje określenie "kanapka ściskana", czyli dwa kawałki chleba z czymś w środku.

Ponieważ zbliża się sezon dłuższych spacerów i wypadów na łono natury, postanowiłam nauczyć Julka jedzenia takich kanapek.

Jak na razie bezskutecznie.

Dziecko nie potrafi zrozumieć dlaczego ma nie zjeść w pierwszej kolejności mięska ze środka, no i po co mu ten suchy chleb?

Skoro chcesz mamusiu to możesz sobie zjeść sama.

poniedziałek, 14 kwietnia 2008
W domu
Jesteśmy w domku od świąt, a ja nie mam za bardzo chęci do pisania.
Narzekać, nie narzekać?
Nie wracamy już na terpię do Warszawy.  Nasze długi przerosły już wszelkie granice.
Ponieważ poprzez fundacje zbieramy fundusze dopiero od niedawna, nie można za bardzo na nie liczyć, gdy trzeba miesięcznie zapłacić prawie 3 000zł za terapię.
W moim mieście nie ma ośrodka terapeutycznego, inaczej bym przecież nie jechała do stolicy, więc terpię muszę zapewnić sama.
Matka w roli terapeutki. Kiedyś wydawało mi się to możliwe, wręcz oczywiste. Po kilku latach już tak nie myślę. Też bym najchętniej odpłynęła w swój świat.
Mam dwa wyjścia. Samej pracować z dzieckiem, albo stworzyć ośrodek terapeutyczny.
W sumie to jest tylko jedno wyjście - połączyć to ze sobą.
Nad ośrodkiem pracuję już od jakiegoś czasu, ale jak zawsze wszystko rozbija się o kase. Tak to jest jak się żyje w Polsce B.
Ale cieszę się z coraz wyraźniejszych oznak wiosny. Czeka na nas hipoterapia, na którą w W-wie zupełnie by nie było mnie stać, a tutaj mam za niewielkie pieniądze.
A także Julek będzie miał terapię SI całkiem za darmo. Chociaż projekt, który pisałam został okrojony z 20 tysięcy do 5 tysięcy, ale o tym może innym razem.