Moje dziecko ma autyzm Szanowni Państwo, możecie nam pomóc w nierównej walce z chorobą. Terapia naszego syna jest bardzo żmudna i kosztowna. Bardzo prosimy o pomoc. FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ 01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5 nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem: na leczenie i rehabilitację Juliusza Rosłaniec
Blog > Komentarze do wpisu
Jaki pies dla Julka?

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad psem dla Julka, raczej dla nas wszystkich, ale muszę brać po uwagę to jaki jest Julek.

A Julek boi się szczekania - więc szczekliwy pies odpada.

To jest główne kryterium eliminujący takie np. psa jak owczarek szetlandzki. Nasi znajomi mają takiego pieska, ale ich jest wyjątkiem, bo mało szczeka.

Poza tym ma wszystko co jest potrzebne, by pies był odpowieni dla naszej rodziny - jest mądry, lubi dzieci i nie jest zbyt duży. Tak, szukamy średniego psa i dlatego tak propagowany labrador odpada.

I oczywiście pies powinien być łagodnym stworzeniem, a z drugiej strony nie bezbronnym cielątkiem. Łagodnym i mądrym, bo Julek jak okazuje czułość, to niestety czasami zbyt mocno, poza tym Juluś bywa niezgrabny i zdarzyć się może, że niechcący nastąpi np. na ogon.

 

A jakie są Wasze doświadczenia z psami?

sobota, 13 marca 2010, makneta

Polecane wpisy

  • Prezenty

    Czy też tak macie? Stajecie na uszach, wymyślacie jak dziecku sprawić radość, a ono nawet nie spojrzy na prezenty? Zupełnie nie wiem co mu kupować. Coraz mnie r

  • Szczęśliwy

    Odkąd wiem o chorobie Julka zastanawiam się co jest ważniejsze, żeby był zdrowy, ew. doprowadzony do jako takiej normy i nieszczęśliwy, czy szczęśliwy aczkolwie

  • Bunt

    C zy ktoś umie mi wytłumaczyć dlaczego on się ciągle buntuje? Oczywiście bunt ma dwie fazy - krzyk, uciekanie i tym podobne, albo wręcz przeciwnie - bierny opór

Komentarze
cedosia
2010/03/13 19:44:50
moje doświadczenia znasz. były trudne i choć nie czuję się winna to jestem nieustannie obwiniana np. tu -- dogoterapia.blogspot.com/2010/02/terapia-z-udziaem-psa-i-autyzm_19.html

-
Gość: Motylek73, *.hsd1.wa.comcast.net
2010/03/15 18:08:57
Wprawdzie nie mam psa, gdybym miała kupić to zdecydowanie BORDER COLLIE.
Pies niewielki, bardzo mądra rasa, niezbyt hałaśliwy, lubi dzieci, bardzo opiekuńczy, i bardzo nadaje się jako pies do terapii.
Widziałam kilka, np. w poprzedniej pracy jedna kobieta czasami przyprowadzała swojego pieska do pracy jak miała go zabrać np. do weterynarza.
Tutaj link:
pl.wikipedia.org/wiki/Border_Collie
Pozdrawiam ciepło,
Motylek
-
Gość: neverending-story, *.net.azartsat.pl
2010/03/18 07:48:28
Zdecydowanie polecam golden retrievery lub labradory, to mega łagodne i cierpliwe psy na dodatek inteligentne i szybko się uczą. Zajrzyj na jakieś stronki o dogoterapii tam zapytaj lub zobacz z jakimi rasami pracują.
Zdecydowanie odradzam beagla, mam takowego i śmiem twierdzić że to półdiable weneckie:)
Powodzenia
Never:)
-
Gość: , 95.147.120.*
2010/04/07 19:32:00
Ja polecam Cavaliera.
Prowadzimy dogoterapie z psem tej rasy i jestem bardzo zadowolona.
Sami tez planujemy kupić psa Juniorowi i po wielu tygodniach grzebania w internecie wiem, że Cavalier to rasa łagodna, cicha, bardzo łatwa do ułożenia i lubi dzieci w każdym wieku.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/25 12:03:39
Mam syna z zespołem Aspergera, jeżeli chodzi o zwierzęta to odpadają w przedbiegach gdyż młody po prostu się ich brzydzi, nie pogłaska ,wiecznie myje ręce po jakimkolwiek kontakcie, nie ma mowy o lizaniu itp. a wiadomo każdy pies ma swoją woń mniej lub bardziej przykrą także przed jakimkolwiek zakupem proszę zaobserwować jak Pani syn reaguje na zwierzęta bo może się okazać że szczekanie będzie najmniejszym problemem, to tyle ale są to tylko moje doświadczenia z synem a każde dziecko jest inne, wiem jedno a już przerabiam to 9 lat, więc tylko obserwacja i przyzwyczajanie dziecka, bo niestety takie dzieci muszą się wyuczyć zachowań które innym są dane, chyba najgorszym pomysłem byłoby wstawienie zwierzaka do rodziny z marszu-kłaniam się.
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2011/02/01 19:15:46
Polecam innego (mniejszego) retrievera - Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Mądre, porównywane nawet do border collie. Albo Australian Shephered Dog. Terier irlandzki również przepada za dziećmi, bywa w fundacjach dogoterapeutycznych, ale to jednak terier i trzeba go jakoś wychować (oczywiście powyższego retrievera i owczarka też, ale terier to terier). Trzeba jednak pamiętać, że pies (a szczególnie szczeniak) to jednak kłopoty, czas i pieniądze. Czyli odpowiedzialność na pierwszym miejscu. Pies taki jak aporter, pastuch zy terier musi dostać niezłą dawkę ruchu. O! Przypomniał mi się mopsik, jako kochający cały świat, leniwy (czyli nie przesadnie aktywny ;)), niewielki radosny piesek. Może urodą nie grzeszą, ale urok mają ogromny, tego im nie można zaprzeczy. Wspaniałe psy do towarzystwa. Cavalierek jak już ktoś powyżej napisał jest świetny, ale osobiście nie przepadam,ale i nie znam rasy.
Pozdrawiam
-
Gość: mama autysty, *.dynamic.chello.pl
2015/02/23 11:25:52
ja polecam małego Hawańczyka, właśnie takiego dla mojego synka kupiłam. Polecam poczytać wszystkim rodzicom dzieci z autyzmem o charakterystyce tych zwierzaków.